Студентом бути добре. В пешу чергу тому, що в студентскі роки більшу частину часу можно приділяти навчанню, саморозвитку, та особистому зростанню. Але бути довго лише студентом - неможливо. Навчання підходить до кінця і все голосніше і тривожніше звучить в голові думка: "А що далі?". Куди я зможу влаштуватись, і що зможу робити для того, щоб жити достойно?

Відповідь однозначна - потрібно шукати роботу. Причому шукати її краще починати вже зараз, не чекаючи момента видачі диплома. Адже наявність навіть невеличкого, але успішного досвіду роботи виділисть вас з-поміж сотні таких самих випускніків, що знаходяться в пошуку свого місця в бізнес світі.

З чого почати пошук роботи для майбутнього випускника ВНЗ? Найперша дія, яку портібно зробити (і можливо найскладніша): визначитись із напрямком своєї майбутньої роботи. Питання здавалося б дивне, адже ви вже вчитесь на якійсь спеціальності у ВНЗ, і напрямок має бути очевидним, але практика показує, що для дууууже великої кількості людей, фах отриманий у ВНЗ і професія - дві різні речі.

  1. Візьміть аркуш паперу і запишіть декілька назв бажаних для вас посад.

  2. Проведіть короткий аналіз актуальності даних посад на ринку праці. Для цього оберіть декілька популярних сервісів з пошуку роботи та скористайтесь функцією пошуку за ключовими словами. Використовуючи як ключі ті назви, що ви виписали в першому пункті. При аналізі звертайте увагу на три аспекти: кількість вакансій, інформація по рівень заробітної плати, ключові вимоги до претендетів на посаду.

  3. Навпроти кожної посади, що ви записали, зафіксуйте результати проведеного вами аналізу.

  4. Доповність список, новими посадами, які були знайдені в процесі пошуку в інтернеті, разом з аналізом.

  5. Переглянте результати вашого дослідження. Яка з посад найбільш приваблива? Оберіть дві-три.

  6. Пошукайте резюме кандидатів, що вже шукають роботу на ці посади. Виділіть для себе ключові навички, що ними володіють кандидати. Якими з них ви володієте? Якими ні?

  7. Випишіть, які начики ви ще не маєте, якого досвіду у вас немає.

  8. Подумайте як ви можете отримати їх.

  9. Дійте!